تبلیغات

هزینه زندگی در بلژیک

۰

هزینه زندگی در بلژیک

کشور بلژیک کشوری است که جزو کشور های عضو اتحادیه ی اروپا محسوب می شود. این کشور دارای تحصیل رایگان در بلژیک و شرایط تحصیل در بلژیک در دانشگاه های بلژیک و ویزای تحصیلی بلژیک است و هزینه های زیادی برای زندگی می باشد. شما برای این که بتوانید از هزینه زندگی در کشور بلژیک بر بیایید می بایست منبع در امد خوبی را داشته باشید تا از پس هزینه تحصیل در بلژیک بر بیایید. بروکسل به عنوان پایتخت کشور بلژیک در چند سال اخیر جزو شهر های گران برای زندگی شناخته شده است با این وجود این شهر نسبت به دیگر پایتخت های کشور های اروپایی دارای هزینه های پایین تری برای زندگی است. 

هزینه های مربوط به نیاز های روزانه در بلژیک

به طور کلی همانند تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا شما اگر بخواهید در یکی از رستوران های این کشور در طی 3 وعده و برای دو نفر غذا سفارش دهید هزینه ی شما 60 یورو می شود. همچنین هزینه ی یک فنجان کاپوچینو 2.49 یورو  و هزینه ی ده عدد تخم مرغ 2.30 یورو، 1 لیتر شیر 1.15 یورو، 1 قرص نان، 1.50 یورو و یک پاکت سیگار 5.50 یورو می باشد. 

هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز به این صورت است که شما برای رفت و امد با تاکسی در هر کیلومتر 2 یورو و قطار نیز از یک شهر به شهر دیگر 2.10 یورو می باشد. بنزین در این کشور 1.38 یورو برای یک لیتر هزینه دارد. 

هزینه ی اقامت در بلژیک

در صورتی که برای رشته های پزشکی رایگان در بلژیک بخواهید در بلژیک برای اقامت خود خانه ای بخرید هزینه ی خرید خانه در بلژیک برای هر متر در مرکز شهر در حدود 2000 تا 3500 یورو  و در خارج از محوطه ی مرکز شهر نیز از 1800 تا 3000 یورو متغیر می باشد. هزینه های اجاره نیز برای یک خانه ی مبله ی 2 خوابه 1400 یورو، یک خانه ی دو خوابه ی معمولی 1100 یورو، اپارتمان مبله ی دو خوابه 900 یورو و قیمت اپارتمان معمولی دو خوابه نیز 700 یورو می باشد. 

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره ی تحصیل در خارج از کشور به وبسایت لگال اپلای مراجعه فرمایید
021-88288200
+ نوشته شده توسط Fizikdan در ، ۱۱ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تحصیل در بلژیک، شرایط تحصیل در بلژیک، تحصیل رایگان در بلژیک، هزینه تحصیل در بلژیک، ادامه تحصیل در بلژیک، اعزام دانشجو به بلژیک
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر