تبلیغات

معرفی کشور چک

۰

معرفی کشور چک

چک یکی از کشورهای اروپایی است که دارای دانشگاه های باسطح علمی معتبر و با رنکینگ بالا میباشد. سیستم دانشگاه چک قدیمی است و تحصیل در دانشگاه های دولتی آن به زبان چک کاملا رایگان میباشد . دانشگاه چارلز و دانشگاه ماساریک دانشگاه الوموک جزء سه دانشگاه مطرح چک میباشند. از مزایای تحصیل در جمهوری چک  ، کیفیت بالای شرایط تحصیل در کشور چک و هزینه های زندگی در کشور چک و  اقامت در یک کشور اروپایی مثل تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا میباشد .برای ورود به دوره اولیه دانشگاه های غیر دولتی نیز علاوه بر داشتن ویزای تحصیلی چک و فراگیری مقداری زبان چک یا انگلیسی کافی میباشد که این دوره حدود شش ماه به طول می انجامد

پراگ

پراگ یکی از شهرای جمهوری چک و پابتخت این کشور  است که دارای منظره های  طبیعی ، قلعه های تاریخی، رودخانه ها و پل های  زیبا ست . قلعه پراگ بزرگترین قلعه تاریخی جهان است  که کلیساها ،کاخ ها  و باغ های زیبا و حیرت انگیزی را در خود جای داده است . در مقایسه با این همه زیبایی هزینه سفر به پراگ پایین میباشد ، هرچند قیمت تاکسی در این شهر بالا ست اما  غذاهای آن خوشمزه و ارزان هستند .

شرایط اقامت در کشور چک

جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا میباشد . برای اقامت و تحصیل رایگان در جمهوری چک و ثبت شرکت یا خرید شرکت  میتوانید یک راه مناسب باشد که در این صورت نیازی به داشتن ویزای شنگن به دلیل عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا نمیباشد . از مزایای اخذ اقامت چک ( اخذ اقامت  اروپا – اقامت شنگن ) است  که آزادانه  میتوان به سایر کشورهای عضو پیمان شنگن سفر کرد . در حال حاضر امکان اخذ اقامت در چک وجود ندارد و در صورتی که در جمهوری چک اقامت  بخواهید  بایستی ابتدا برای ویزای 6 ماهه اقدام نمایید  که پس از گذشت 6 ماه ، اقامت چک برایتان صادر میگردد برای اخذ اقامت دائم نیز باید 5 سال از اقامت قانونی در این کشور  بگذرد که بعد از این مدت حتی میتوان برای گرفتن پاسپورت شهروندی چک نیز ااقدام نمایید.

جمهوری چک به انگلیسی Czech republic  نوشته و ترجمه میشود. و به زبان چکی با تلفظ چسکا رپوبلیکا خوانده میشود.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره ی تحصیل در خارج از کشور به وبسایت لگال اپلای مراجعه فرمایید
021-88288200
+ نوشته شده توسط Fizikdan در ، ۹ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تحصیل در چک، شرایط تحصیل در چک، تحصیل رایگان در چک، هزینه تحصیل در چک، ادامه تحصیل در چک، اعزام دانشجو به چک
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر